Echa wydarzeń na Wschodzie

W ostatnim czasie byliśmy świadkami bezprecedensowych wydarzeń, także w świecie cyberbezpieczeństwa i przestrzeni informacyjnej. Agresja Rosji na Ukrainie miała i ma swój cyfrowy aspekt.

Ukraina stała się przedmiotem cyberataków, poprzedzających inwazję wojsk konwencjonalnych, z drugiej strony w działania i pomoc wolnego świata zaangażowali się także sieciowi haktywiści, w tym w szczególności grupa Anonymous, która chwali się osiągnieciem różnorodnych owoców swoich działań. Wśród ekspertów brakuje jednak pewności, co jest tutaj faktycznym zdarzeniem, a co tylko tzw. faktem medialnym. Wiele rzeczy jest też tutaj objętych klauzulą tajności.

Możemy jednak spojrzeć na to, co widać z naszej polskiej perspektywy i naszej cyberprzestrzeni oraz sfery informacyjnej. Chcielibyśmy podczas spotkania zrobić przegląd tego, co się niedawno zdarzyło i poddać refleksji – co z tego wynika dla nas. Jakie działania powinniśmy podjąć, jak zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, co poprawić i co zmienić - wobec zmieniających się kształtów współczesnych zagrożeń.

Spotkanie poprzedza konferencję o cyberbezpieczeństwie sektora publicznego – CyberGOV w maju 2022 r.
Jest organizowane przy wsparciu społeczności CSO Council.

Agenda

14.00 - 14.05

Powitanie uczestników

Przemysław Gamdzyk, Prezes Zarządu, Evention / CSO Council

14.05 - 14.30

Incydenty i obserwacja cyberprzestrzeni – co widzieliśmy w ostatnim czasie

Sebastian Kondraszuk, Kierownik CERT Polska

14.30 - 14.50

Zniekształcanie przestrzeni informacyjnej w obecnym czasie – nowe i stare zjawiska

Mateusz Mrozek, Kierownik Działu Przeciwdziałania Dezinformacji,
Centrum Nowych Technologii dla Polityk Publicznych, NASK PIB

14.50 - 15.05

Z technicznego punktu widzenia
Wydarzenia na wschodzie – analiza incydentów na bazie raportów IOC Resource. Skuteczność Threat Intelligence a kwestia właściwego doboru i selekcji źródeł informacji. Wnioski na przyszłość – chmura i jeszcze raz chmura, musimy zmienić nasze podejście.

Joanna Dąbrowska, Inżynier, Trend Micro

15.05 - 15.30 

Dyskusja z udziałem zaproszonych ekspertów. Wspólne wypracowanie wniosków.

Zapraszamy do aktywności wszystkich uczestników spotkania!

15.30

Podsumowanie i zakończenie spotkania

Prelegenci

Małgorzata Bjorum

Kierownik Zespołu ds. Cyberbezpieczeństwa

Lotnisko Chopina w Warszawie

bsolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, posiada kilkunastoletnie doświadczenie z obszaru bezpieczeństwa zdobywane w liniach lotniczych wysokiego ryzyka intensywnie podróżując oraz w bankowości. Odpowiadała za różne projekty w tym wdrożenie jednego z pierwszych certyfikowanych systemów ciągłości działania w największym banku w Polsce czy wdrożenie RODO w PPL. Kierowała Działem Bezpieczeństwa IT w PPL nadzorując system zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodny z normą 27001 oraz opracowanie planów DRP.
Sebastian Burgemejster

Współzałożyciel

Antifragility Institute

Joanna Dąbrowska

Cyber Security Engineer

Trend Micro

Swoje doświadczenie zdobywała w sektorze bankowym. Przez ponad 15 lat pracowała w Banku PEKAO – jednej z największych instytucji finansowych w Polsce. Jest ekspertem ds. bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, była odpowiedzialna za wiele kluczowych projektów z obszaru bezpieczeństwa (DLP, AV, Email Security itp.). Ukończyła Wyższą Szkołę Informatyki w Łodzi na kierunku Informatyka.
Przemysław Dęba

Dyrektor Cyberbezpieczeństwa

Orange Polska

Przejmując pieczę nad bezpieczeństwem teleinformatycznym w Orange Polska sprawił, że organizacja spojrzała na ten aspekt swojego działania z zupełnie innej perspektywy. Zwolennik „wyjścia do ludzi” z bezpieczeństwem IT: zarówno w kwestii edukacji i budowy świadomości bezpieczeństwa (w jasny sposób dla przeciętnego internauty), poprzez dostarczanie klientom końcowym potrzebnych i zrozumiałych dla nich usług, skończywszy na wykorzystywaniu budowanych przez kilkanaście lat kompetencji Orange Polska dla bezpieczeństwa klientów instytucjonalnych i biznesowych.
Marcin Domagała

Wydział Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa, Departament Cyberbezpieczeństwa

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Absolwent stosunków międzynarodowych na uczelni Collegium Civitas w Warszawie. W latach 2007 – 2017 pracownik Urzędu Komunikacji Elektronicznej, gdzie zajmował się przede wszystkim analizą rynku usług dostępu do Internetu a następnie analizą rynku usług pocztowych. Od 2019 r. w Departamencie Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji a po przekształceniu w październiku 2020 roku pracownik Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Główny Specjalista Wydziału Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa. W Departamencie Cyberbezpieczeństwa zajmuje się przede wszystkim realizacją zadań związanych z krajowym systemem cyberbezpieczeństwa oraz współpracą międzynarodową, w szczególności z Komisją Europejską.
Maciej Gawroński

Partner Zarządzający

Gawroński & Partners

Radca prawny, autorytet prawa ochrony danych osobowych, IT, cyberbezpieczeństwa, własności intelektualnej i prawa gospodarczego, ekspert Komisji Europejskiej do spraw kontraktów cloud computingowych, konsultant Grupy Roboczej Art. 29. Specjalizuje się w obszarach: ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwa, informatyki, nowych technologii, prawa gospodarczego, prawa własności intelektualnej oraz sporów.
Paweł Malak

CEE Regional Director

Trend Micro

Tomasz Zalewski

Partner

Bird & Bird

Partner, kieruje praktyką Commercial w kancelarii Bird & Bird. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym w projektach związanych z cyfrową transformacją biznesu. Ma na swoim koncie doradztwo przy licznych projektach informatycznych obejmujących kompleksowe wdrożenia oprogramowania zarówno w modelu tradycyjnym, jak i w modelu SaaS. Doradza we wszystkich aspektach prawa zamówień publicznych. Ma szczególne doświadczenie w doradztwie przy projektach infrastrukturalnych oraz informatycznych.

Rejestracja

Rejestracja na spotkanie została zakończona

Warunki udziału

Udział w spotkaniu online jest bezpłatny*.

Spotkanie ma charakter zamknięty i jest dostępne wyłącznie dla zaproszonych uczestników.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmowy potwierdzenia udziału w przypadku niespełnienia warunków kwalifikacji.

*Skorzystanie z udziału bezpłatnego wymaga potwierdzenia zgód marketingowych Organizatorom Spotkania online. Brak udzielenia tych zgód uniemożliwia skorzystanie ze specjalnego rabatu Organizatora – wtedy koszt udziału wynosi 99 pln netto (+ 23% VAT).


Osoba kontaktowa:

Weronika Warpas
weronika.warpas@evention.pl
tel. kom. +48 570 611 811

ORGANIZATORZY SPOTKANIA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

CYBERGOV 2022

25-26 maja 2022
www.cybergov.pl

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m: +48 570 611 811
e: weronika.warpas@evention.pl

© 2022 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.